Her fortsetter altså guiden til hva da kan ha på deg i varmen, og samtidig holde stilen! Del 1 ble lagt ut i går, for deg som gikk glipp av den.
Den florlette tunikaen
En tunika eller kaftan, som den også kalles, er et ypperlig utgangspunkt for en dag på stranden. Den korte varianten er super å slenge over bikinien på vei bort til kiosken for å kjøpe en is. De lange passer perfekt til en sommerfest. Style dem bare med noen lekre sandaler til. Gjerne i sølv eller gull, og med et belte i livet. Med en stråhatt på toppen, er du klar både for beachparty eller hagefest. Og siden chiffontunikaen er så tynn og lett, fungerer den helt utmerket også på en stekende het sommerdag.
1. Lang kaftan fra Vivikes, kr 699. 2. Halvlang kaftan fra H&M, kr 299. 3. Lårkort tunika fra Lindex, kr 199.
Pyjamasbuksen
1. og 2. Sort/hvit mønstrete bukser fra H&M, kr 199 og kr 149.
Det er jo en grunn til at den kalles nettopp det. Denne buksevarianten har enten strikk eller snøring i livet, og er like myk og behagelig som en pysjbukse. Helt topp å loffe rundt i med andre ord, for eksempel om du skal på shopping, ta en kaffe med venninner eller bare trenger et kult sommerantrekk. Velger du en med mønster, er det fint å kombinere med en enkel singlet eller ledig topp. Hvit skjorte/bluse blir heller aldri feil. Men du velger selv hvor fargerik du ønsker å være. Jeg heier jo veldig på farger, som dere kanskje har skjønt.
1. Blomstermønstrete bukse fra Zara, kr 299. 2. Blå bukse med snøring fra Zara, kr 299. 3. Tropiskmønstrete bukse fra H&M, kr 149.
Ship o’hoi!
Ingen komplett sommergarderobe uten et innslag av striper! Den klassiske, maritime looken får du raskt ved å kombinere en stripete overdel med en hvit, marineblå eller denimfarget underdel. Striper kommer i alle varianter, også denne sesongen. Og du kan også få tak i kjoler, bukser og jakker med striper på, dersom du ønsker det. En tidløs stil som funker like bra hvert eneste år!
1. Stripete blusetopp fra Lindex, kr 199. 2. Stripete, klassisk genser fra Jean Paul, kr 499.
NB! Gjør oppmerksom på at noen av modellene kan være utsolgt allerede, da det er umulig for meg å holde den fulle oversikten over. Saken er først og fremst ment å være en inspirasjon.
Den perfekte sommergarderoben, del 3, kommer i morgen! Følg med, følg med i neste episode!!!!
Ha en nydelig fredag, bra damer!
(Foto: Pinterest.com og produsentene)