Trenden med fotside kjoler har jo tatt fullstendig av. Nå kan du finne en maxikjole i omtrent hver eneste butikk, og til de fleste anledninger. Enten du er på jakt etter en hverdagskjole til å sose rundt i, skal i konfirmasjon/bryllup eller på fest med gode venner.
Er du ikke veldig høy fra naturens side, vil jeg anbefale å velge et par sko eller sandaler med litt hæl på, for å komme opp i høyden og bære kjolen med eleganse og stil. Ikke minst unngå at den blir for sekkete. Et godt tips kan i så fall være å bruke et belte i livet, for å gi kjolen mer form og fasong. Er du høy og slank, kan det være fint med helt flate sandaler til. Sko med kilehæl eller grove hæler er et annet godt alternativ, om du ikke er verdens beste på å holde balansen på skyhøye stiletter. Og har du litt stor byste, er V-ringning eller omslagsform et hett tips!
Siden de fleste maxikjolene kommer uten ermer, kan det være fint å ha en denimjakke, blazer, bolero eller lett kardigan utenpå, om du føler for å være litt mer kledd. Et lekkert sjal er et annet godt alternativ, for eksempel om du skal i bryllup og ønsker å dekke til skuldrene litt.
Her kommer noen av mine favoritter! ❤
Prikkete kjole med belte og plisserskjørt fra Lindex, kr 499.
Plommefarget kjole med V-ringning fra Mango, kr 1199.
Grå hverdagskjole fra H&M, kr 199.
Mintgrønn kjoledrøm fra Zara, kr 1159.
Romantisk sommerkjole med blomsterprint og stropper fra Mango, kr 199.
Kjole med tropisk print, V-skjæring og belte i livet fra H&M, kr 399.
(Foto: Produsentene)